.

.

piątek, 23 grudnia 2011

Świąteczne życzenia od Aleex

Skończyłam wszystkie świąteczne przygotowania. Już późno, ale chciałam wszystko zrobić dziś, aby w pełni wykorzystać te trzy świąteczne dni. Dario wszedł przed chwilą do kuchni i pokręcił z niedowierzaniem głową. Na stole pysznią się wspaniałe makowce, mleczny sernik z czekoladą stygnie spokojnie w oczekiwaniu na świąteczny stół, pierniki z błyszczącą polewą i migdałami wyglądają po prostu pięknie. Napracowałam się, ale warto było. Przecież to Boże Narodzenie.

Jest ono w tradycji chrześcijańskiej poprzedzone oczekiwaniem – Wigilią. W Polsce to dzień nadzwyczajny. Żadne inne święto nie ma takiego uroku, nie wywołuje tylu emocji, oczekiwań i nadziei. Z całą rodziną zasiadamy przy odświętnie nakrytym stole, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, wierząc w ich cudowną moc.

Życzę Wam zdrowych, spokojnych świąt spędzonych z tymi, którzy są dla Was najważniejsi. Życzę Wam, byście w tym wyjątkowym czasie zaznali prawdziwego ciepła rodzinnego, jedności i zgody. Życzę Wam, abyście nabrali sił, by zmierzyć się z nadchodzącym Nowym Rokiem 2012. Pamiętajcie jednak o tym, co powiedziała Matka Teresa z Kalkuty:


Zawsze, ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz
do niego ręce, jest Boże
Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz,
aby wysłuchać, jest
Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z
zasad, które jak żelazna
obręcz uciskają ludzi w ich
samotności, jest Boże
Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz
odrobinę nadziei „więźniom”,
tym, którzy są przytłoczeni
ciężarem fizycznego, moralnego
i duchowego ubóstwa, jest
Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w
pokorze, jak bardzo znikome
są twoje możliwości i jak wielka
jest twoja słabość, jest
Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz
by Bóg pokochał innych
przez ciebie,
Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.


Życzę Wam i Waszym bliskim, by Boże Narodzenie trwało cały rok.

Aleex

Źródło obrazka: http://gifynaforumanowi.blox.pl/2009/12/Swieta-juz-niedlugo.html

8 komentarzy:

 1. Podobno tylko za jeden pierscien Karola Wojtyly matka Teresa z Kalkuty moglaby kupic dzieciom ktorymi sie opiekowala mleka i cheba na 10 lat !

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla CIebie rowniez najserdeczniejsze zyczenia Swiateczne!:) I wszystkiego dobrego w Nowym Roku:) Piekne slowa Matki Teresy... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby te Święta zapadły w pamięci na zawsze. Aby były wesołe, zdrowe, spokojne i przede wszystkim spędzone w gronie osób najbliższych, pełne miłości i ciepła, ale także by obfitowały w prezenty i smaczne kąski na stołach.Serdeczne życzenia,R.G.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych Świąt zdrowych przede wszystkim! U nas o mały włos Święta byłyby w szpitalu:( Pozdrawiam serdecznie:)

  p.s ładna nowa szata graficzna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Droga Aleex! Właśnie przeglądałam Twojego bloga.Znalazłam tu wiele ciekawych przepisów ,do których na pewno wrócę.Mam nadzieję,że w przyszłym roku ich liczba znacznie wzrośnie ,a może wzbogacisz je o taki przepis:puszka tuńczyka (w oleju smakuje najlepiej),cztery średnie dojrzałe pomidory(obrane z łupy),kostka sera feta,puszka słodkiej kukurydzy i odrobinka majonezu.Ser i pomidory pokroić w kostkę.Wymieszać.Pożreć :)Jeżeli przepis przypadnie Ci do gustu możesz go umieścić na swojej apetycznej stronie.Pozdrawiam.EWIK

  OdpowiedzUsuń