.

.

niedziela, 8 września 2013

Danie, jakiego nie widzieliście wg AleexNiedziela. Słoneczny ranek. Poranny basen. Cieszę się, że mam siłę i energię do pływania. Po dwóch godzinach wracam do domu, w którym słychać równe oddechy śpiących jeszcze chłopaków. Jak wstaną, będą głodni. Muszę coś dla nich wymyślić. Ale to za chwilę.
Najpierw zapraszam Was na niezwykłe danie – danie, jakiego nie widzieliście. Oczywiście, jak zawsze według Aleex. Jest naprawdę niesamowite, wystarczy kilka oryginalnych składników i posiłek gotowy. Koniecznie spróbujcie, jak smakuje. Na pewno nigdy go nie zapomnicie – gwarantuję.


Składniki:

• 8 średnich sztuk niczego
• 2 duże nic
• 2 średnie nic
• 3 średnie nic
• kawałek niczego
• połowa korzenia niczego
• 20 dag niczego
• 2 ząbki niczego
• szczypta niczego

Dodatkowo:
• 2 średnie nic
• 1 szklanka niczego

Sposób przygotowania:

1. Z niczego oraz odrobiny niczego zagnieść nic. Powinno być go tyle, aby powstało zwarte, elastyczne nic.


2. Do garnka włożyć kawałek niczego i połowę korzenia niczego. Nic oczyścić, obrać i zetrzeć na dużych oczkach tarki. Tak przygotowane nic dodać do garnka.3. Nic obrać, umyć. Połowę niczego pokroić w kosteczkę, a drugą połowę niczego w kostkę normalnej wielkości. Drobniutko pokrojone nic dodać do garnka. Resztę niczego zalać zimną wodą i zostawić.


4. Nic w garnku doprawić szczyptą niczego. Gotować do chwili całkowitego rozgotowania się niczego. Jeśli nic jest miękkie, ale nie rozpada się, rozgnieść nic tłuczkiem.


5. Nic pokroić w kosteczkę, zrumienić na patelni. Nic dodać do niczego.


6. Nic pokroić w drobną kostkę i przesmażyć na patelni, na pozostałym niczym do wyraźnego zrumienienia, dodać do niczego.
7. Pozostałą połowę niczego pokrojoną w większą kostkę, dodać do niczego razem z niczym.8. Na wrzące nic wrzucać drobne nic skubane z niczego.
9. Do niczego dodać przeciśnięte nic.


10. Gotować do miękkości niczego, doprawić niczym. Zamieszać.


11. Po zdjęciu z ognia dodać nic.
12. Nic podawać od razu po przygotowaniu:


Smakowało?

Tak codziennie wygląda posiłek ponad 160 000 polskich dzieci.

Szokujące. Prawda?


Dlatego dzisiejszym wpisem włączam się do ogólnopolskiego programu społecznego „Podziel się Posiłkiem”, którego celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. Program ten zainicjowała i prowadzi firma Danone.
Dzięki sprzedaży produktów oznaczonych logo programu – Talerzykiem, Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, Koncertom i Programowi Grantowemu w ciągu 10 lat firma Danone wydała już niemal 13 mln posiłków niedożywionym dzieciom. Na tym jednak misja organizatora nie kończy się – jak pokazują najnowsze badania z problemem niedożywienia wciąż boryka się aż 162 tysiące dzieci ze szkół podstawowych.
Pomoc prowadzona na szeroką skalę możliwa jest dzięki zaangażowaniu milionów konsumentów, tysięcy wolontariuszy, mediów i organizacji społecznych.
Jestem nauczycielem, ale także mamą, a przede wszystkim człowiekiem. Takich danych nie potrafię zaakceptować. Dzieci muszą otrzymać pomoc, bo głód ogranicza ich rozwój, zawęża możliwości i jest po prostu nieludzkim doznaniem.
Jak pomóc niedożywionym dzieciom? Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem, w okresie od września do końca października 2013 roku. Dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o dietę swoją i swoich bliskich, ale i pomagać – część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom.
Warto pomagać - to takie proste. Pomóżmy ufundować kolejny milion posiłków!12 komentarzy:

 1. Na początku myślałam, że dziś jest prima aprilis i aleex robi sobie żarty.... ale jednak chodzi o coś poważniejszego. Często korzystam z pani przepisów, blog jest wspaniale przez panią prowadzony. Do ,akcji z pewnością dołączę, zwłaszcza że uwielbiam jogurty. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego, słonecznego dnia w gronie najbliższych!!! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za dołączenie do akcji. Naprawdę warto. Pozdrawiam, Aleex :)

   Usuń
 2. Myślę, że ważne jest by ludziom tym małym i tym dużym przypominać , że niektóre dzieci mają tylko "NIC"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że ważne. To nieprawdopodobne, że w XXI wieku w cywilizowanym państwie są głodne dzieci. Trzeba im pomóc - są niewinne. Pozdrawiam, Aleex :)

   Usuń
 3. Najpierw się śmiałam a potem już spoważniałam.Problem,jest ogromny.Postaram się również włączyć w tę akcję,bo trzeba chronić dzieci przed smutnym i ciężkim dzieciństwem w każdy sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, wystarczy tak niewiele, by pomóc bezbronnym, głodnym dzieciom. Pozdrawiam, Aleex :)

   Usuń
 4. Super akcja... smutne ze tyle glodnych dzieci mamy....:((((((((((((

  OdpowiedzUsuń
 5. Proponuje ten przepis wysłać do sejmu i kościoła.
  Pasibrzuchom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zwrócenie uwagi na problem głodu!

  OdpowiedzUsuń
 7. A tak od czapy. Zabrakło mi na tej liście po lewej paru utworów jak chociażby: Belfast Child - Simple Minds, Children - Robert Miles, Ackross the Universe - wykonanie Fiona Apple.
  Polecam!
  kluczyn7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posłucham i być może uzupełnię listę :) Pozdrawiam, Aleex :)

   Usuń
 8. Naprawdę warto!!
  Pozdrawiam
  Kluczyn7

  OdpowiedzUsuń