.

.

sobota, 31 grudnia 2011

Energetyczna szarlotka wg Aleex. Nowy Rok już za progiemOdliczam godziny do północy. Wraz z pierwszym uderzeniem zegara, gdy niebo rozbłyśnie feerią barw, otworzę szeroko wszystkie okna, żeby całe zło – nieporozumienia i smutki nagromadzone przez ostatnie 12 miesięcy – mogło się wynieść z naszych czterech ścian. W lodówce chłodzi się szampan. Młody jest podekscytowany, bo zgromadził odpowiednią ilość fajerwerków, by długo bawić się nocą. Spędzimy ten wyjątkowy czas we troje, bo Gwiazdeczka dziś tańczy na wielkim balu. I bardzo dobrze, ona niech się bawi, a nam przyda się chwila wytchnienia po ostatnim, dość burzliwym okresie.

O północy, gdy złożymy sobie życzenia, wyjdziemy przed dom, aby spotkać się z sąsiadami. Jest u nas od lat taki zwyczaj, że zawsze przed blok wychodzą ludzie z lampkami szampana i rakietami. Składamy sobie życzenia, a dzieci (oczywiście pod czujnym okiem dorosłych) puszczają fajerwerki. Niebo nad nami mieni się różnokolorowymi girlandami, wokół słychać wystrzały, snopy skier z rzymskich ogni unoszą się do góry. Jest uroczo i bardzo rodzinnie.

A Wam życzę już teraz takiego Sylwestra, jakiego sobie wymarzyliście. Niech będzie spokojny i nastrojowy lub huczny i niezwykle radosny, ale zawsze z pysznymi daniami na stole. Oby Nowy Rok 2012 przyniósł Wam tylko radość, a gdyby kłopotów nie dało się uniknąć, oby szybko minęły i nie wywróciły Waszego życia do góry nogami. Życzę Wam spełnienia marzeń i zwykłego ludzkiego szczęścia.

A oprócz szampana proponuję Wam przepis na mojego ulubionego drinka – energetyczną szarlotkę:


Składniki:

• 1/3 żubrówki
• 2/3 soku jabłkowego
• kostki lodu
• kawałki cytryny (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

1. Do wysokiej szklanki włożyć kostki lodu. Można wypełnićnimi całą szklankę.
2. Wlać żubrówkę.
3. Dopełnić szklankę sokiem jabłkowym.
4. Można dodać kawałki cytryny.Smacznego.

Aleex

Zdjęcie2: http://zubrowka.pl/pressroom/pl/pages/downloads/1/drinki

2 komentarze: