.

.

piątek, 25 marca 2016

Wielkanoc 2016. Życzenia wielkanocne od Aleex


To już ostatni wpis przed świętami. Pozostały czas muszę poświęcić wyłącznie swoim bliskim i świątecznemu menu, które pojawi się na wielkanocnym stole. W związku z tym przyjmijcie ode mnie życzenia:

Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
I wstał tak lekko z grobu,
że na twarzach straży
Nie było widać lęku i zdumienia
Może nie zobaczyli nawet,
że się świat odmienia

Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów
Gdzie tak już dobrze we śnie dusznym było
I nie przepuścił tej nocy nikomu
Spod ciepłych pierzyn wywlekał nas siłą

Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów
Byśmy stanęli. Na światło spojrzeli
Byśmy wołaniem wielkim odetchnęli


Ernest Bryll

Wielkanoc. Wyjątkowy czas zadumy, refleksji i radości. Czas pojednania, szczerości i wybaczania. Czas bycia z bliskimi ludźmi. Zapominamy o tym, co złe, wyrzucamy negatywne emocje, wydobywamy na świat to, co jest w nas najpiękniejsze. Wielkanoc. Świętujemy ją na pamiątkę zmartwychwstania Pańskiego. Pokonania przez Jezusa złości, podłości i nienawiści. To Chrystus pokazał nam, jak bardzo pokochał ludzi, poświęcając dla nich to, co najcenniejsze – godność i życie. Dzięki jego ofierze, powinno nam się żyć wspaniale. A skoro tak, to dlaczego wokół nas tyle niegodziwości, obłudy i fałszu?
Moi Drodzy. W tym wyjątkowym czasie życzę Wam, abyście umieli odróżnić dobro od zła, kłamstwo od prawdy, fałsz i pozoranctwo od szczerości. Życzę Wam, abyście zawsze mieli odwagę być sobą i nazywać rzeczy po imieniu. Życzę Wam także spokoju i prawdziwego pojednania, miłości i radości. Bądźcie w te wyjątkowe dni z bliskimi, cieszcie się ich obecnością, celebrujcie każdy świąteczny moment. Niech będzie to czas prawdziwego szczęścia opłaconego tak wielką ofiarą.

Pozdrawiam świątecznie, Aleex.


źródło zdjęcia: Internet

1 komentarz:

  1. Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym.

    OdpowiedzUsuń