.

.

sobota, 22 grudnia 2012

Święta Bożego Narodzenia 2012Moi Drodzy

Jeszcze biegamy po sklepach, wrzucając do koszyków potrzebne produkty, których zapomnieliśmy kupić wcześniej. Układamy w głowie świąteczne menu. Kończymy porządki. Domy wypełniają się ciepłym pachnącym przyprawami korzennymi powietrzem. Drożdżowe ciasta puszą się pięknie przed włożeniem do piekarnika. Święta tuż, tuż...


Ks. Jan Twardowski zapytał:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.


Boże Narodzenie jest czasem wyjątkowym. W tradycji chrześcijańskiej poprzedza je oczekiwanie – Wigilia. W Polsce jest to dzień nadzwyczajny. Żadne inne święto nie ma takiego uroku nie wywołuje tylu emocji, oczekiwań i nadziei. Z całą rodziną zasiadamy przy odświętnie nakrytym stole, dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, wierząc w ich cudowną moc.


Ja także życzę Wam wiele zdrowia, szczęścia oraz zadowolenia. Niech radość płynąca z tych Świąt przysłoni troski i trudy dnia codziennego, a czas spędzony przy wigilijnym stole, będzie pełen rodzinnego ciepła i wzajemnej miłości. Życzę Wam, aby nadchodzący Nowy Rok 2013 spełnił wszystkie Wasze marzenia i plany. Niech Świąteczny nastrój towarzyszy Wam w każdej chwili.

Aleex.

15 komentarzy:

 1. A Ja życzę Tobie szczęścia-w życiu rodzinnym,zawodowym;samych sukcesów w pracy i w prowadzeniu bloga:) Zdrowia,pomyślności i przede wszystkim dużo miłości. Najlepsze życzenia również dla Twoich bliskich.Pozdrawiam serdecznie spod Krakowa. Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomódlmy sie w Noc Betlejemska/ w Noc Szczesliwego Rozwiazania/by wszystko sie nam rozplątalo/wezly,konflikty,powiklania.To tez Jan Twardowski,jakze aktualne.Mira

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja, choć do tej pory rzadko się odzywałam (chyba nawet w ogóle :)) ) życzę udanych świąt w gronie bliskich i kochanych osób, radosnego nastroju i wielu jeszcze wspaniałych pomysłów na pyszne potrawy, ponieważ korzystam z nich często :)) za co bardzo dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo - dla Ciebie i Twoich bliskich też wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam, Aleex :)

   Usuń
 4. Ja również życzę Wam kobietki ciepłych, rodzinnych świąt. Chwil zapomnienia od codziennej bieganiny, od problemów..chwil spokoju, zadumy.. refleksji..

  OdpowiedzUsuń
 5. Aleex rowniez dla CIebie serdeczne zyczenia wesolych i pogodnych Swiat i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aleex,
  Boże Narodzenie wkrótce, więc życzę Ci szczerze:
  Ciepłych, rodzinnych chwil w Wigilijną Wieczerzę,
  Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei i miłości,
  By spełniło się choć jedno z twoich marzeń
  Dużo szczęścia i jak najmniej trosk. R.G.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdrowych i Wesołych Świąt dla Ciebie i całej Twojej rodzinki :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam serdecznie i w to świąteczne popołudnie życzę radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych, zdrowia i spełnienia zawodowego. Mam również życzenie takie trochę też swoje- żebyś nadal dzieliła się z nami tymi pysznościami:-) Poczytuję Twój blog od niedawna, ale wypróbowałam masę przepisów i każdy był rewelacyjny! Twoje przepisy są BOSKIE, niedługo zostanę mistrzem kuchni w oczach mojej rodziny :-D
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdrowia,szczęścia,pomyślności,dużo prezentów, mało w życiu zakrętów na każdym kroku,oraz szczęścia w Nowym 2013 Roku.Tobie Aleex,oraz Twojej rodzinie i wszystkim odwiedzającym Twój blog.Dziękuję że jesteś i dzielisz się z nami swoimi przepisami..
  Aga z Mazur.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo sukcesów w Nowym Roku!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. 2012 :D 4 lata później już we wrześniu szukam przepisów na święta :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tegoroczne Boże Narodzenie szykuję kolejne nowe przepisy. Też zapraszam :) Aleex :)

   Usuń